Projekti logo(Hispaania võidutöö)

The 1989 revolutions in Eastern Europe and the European integration“

PROJEKTI SISU

PROJEKTIS OSALEJAD

ESIMENE PROJEKTIAASTA

TEINE PROJEKTIAASTA

Meie seekordne projekt keskendub ajaloole.

Projektiga soovime õpilastele selgeks teha, et demokraatia ja vabadus on väärtused, mille eest tuleb seista.

Projekti käigus uurivad õpilased, kuidas kakskümmend aastat tagasi võideldi kommunismi vastu ja millised arengud on tänaseks toimunud. Selle töö käigus on meie õpilastel võimalus leida endale partnerriikidest sõpru nii Interneti kaudu kui ka otsestel kohtumistel koolides.

Lisaks ajaloole hõlmab projekt veel kirjandust, muusikat ja kunsti. Projektiga soovime tõsta ka õpilaste IKT alaseid oskusi ning arendada inglise keele oskust.

Projekti koordineerib Saksamaa kool – Freiherr-vom-Stein-Gymnasium, Betzdorf.

Teised projektis osalevad koolid on:

Bulgaaria - Sredno obshotoobrasovatelno uchilishte "Nikolaj Katanov", Svishtov

Hispaania - Colegio La Presentacion De Nuestra Senora, Malaga

Poola - Zespol Szkol nr 2 IX Liceum Ogolnoksztalcace, Torun

Türgi - Mehmet Akif Ersoy Lisesi, Karaman

Ungari - Partrona Hungariae Altalanos Iskola, Budapest.

Martna koolis löövad projektitöös kaasa 7.-9. klassi õpilased.

KOKKUVÕTE ESIMESE PROJEKTIAASTA KOHTA

1)      September 2010 – koostasime projektis osalevaid koole tutvustava stendi. Toimus projekti esimene, sissejuhatav töökoosolek õpetajaile Hispaanias, Malagas.

Pildimeenutus koosolekust

Stendi materjal

2)      Oktoober 2010 – jaanuar 2011 – Martna kooli projektis osalevad õpilased ja õpetajad koostasid 50 küsimusest koosneva küsimustiku, mis sisaldas igast riigist 7 valikvastustega küsimust. Küsimustik tõlgiti inglise keelde ja saadeti vastamiseks kõikide projektis osalevatele koolidele. Hiljem koostasime kokkuvõtte ja analüüsi, mille jällegi tõlkisime. Tulemusi esitlesime veebruaris Betzdorfi töökoosolekul. Valmisid ka Martnat tutvustav muusikavideo ja Eestit, Läänemaad, Martnat ja meie kooli tutvustav esitlus, mida samuti Betzdorfis esitlesime. Toimus projekti logo konkurss, mille võitis 8.klassi õpilane Angela Altmeri. Võidutöö osales ka Betzdorfis toimunud projekti ametliku logo valimisel.

Küsimustiku kokkuvõte (inglise keeles)

Esitlus

Muusikavideo

Logo

3)      Oktoober 2010 – veebruar 2011 – moodustasime õpilastest kolm uurimisgruppi, kes vastavalt kogusid materjale 1987 – 1991 aastate sündmuste kajastumisest kirjanduses, kunstis ja muusikas. Uurimused tõlkisime inglise keelde, need avaldatakse ühises brošüüris. Uurimustulemuste põhjal koostasid 9.klassi õpilased PowerPointi esitluse, mille nad Betzdorfis ette kandsid. Samuti esitas 8.klassi õpilane Kätlin Reinik Betzdorfis Laulva Revolutsiooni aegseid  laule.

Uurimustööde kokkuvõte (inglise keeles):

Uurimustööde esitlus

Fotosid Betzdorfi koosolekust

4)      Veebruar – mai 2011 – koostasime 1987- 1991 aastate sündmuste ja elu Nõukogude Eestis kirjeldava küsimustiku, mille põhjal kõik projektis osalevad õpilased intervjueerisid oma vanemaid, peretuttavaid. 9.klassi õpilased filmisid viite kohalikku inimest, kes olid nõus küsimustele suuliselt vastama. Antud intervjuude põhjal valmis 9.klassi õpilastel õpetaja Kairi Mustjatse juhendamisel 18 minutiline video, mille esilinastus oli 13.mail Martnas toimunud projektikoosolekul.

Intervjuu küsimused

Katkend videost

5) Ajavahemikul 12.- 17.mai 2011 toimus Martnas projekti III töökoosolek, mille ettevalmistamise ja organiseerimisega olime tegevuses märtsist alates. Töökoosolek õnnestus täielikult

Fotosid Martna koosolekust

6) Suvisel koolivaheajal oli õpilastel ülesandeks kirjutada lühifilmi stsenaarium nähtud video põhjal.

KOKKUVÕTE TEISE PROJEKTIAASTA KOHTA

1) September 2011 – Parima filmi stsenaariumi kirjutas Kätlin Reinik. Septembri esimestel nädalatel toimusid filmivõtted. Video monteerimisel tegid suurima töö ära Heveli Veersalu ja Kätlin Reinik. Valminud video esilinastus toimus järjekordsel projektikoosolekul Poolas,Torunis.

Fotosid Toruni koosolekust

2) Oktoober – november 2011 uurisime, kuidas kajastas meedia majanduse ja poliitika sündmusi alates 1980ndate aastate lõpust kuni tänapäevani. Uurimustöö tulemusena valmisid kahel töögrupil esitlused, mille õpilased Kätlin Reinik ja Tiina Kallaste Bulgaarias, Shvistovi töökoosolekul ette kandsid.

Esitlus – poliitika

Esitlus – majandus

Fotosid Shvistovi koosolekust

3) Detsember 2011 – veebruar 2012 tutvusid õpilased Euroopa Liidu kohta kättesaadava infoga, osalesid erinevatel viktoriinidel. Erilist abi saadi veebilehelt http://europa.eu/kids-corner/index_et.htm . Hiljem kirjutasid õpilased essee teemal „Euroopa Liit viie aasta pärast“. Kaks väljavalitud esseed loeti ette Türgis, Karamanis toimunud projekti koosolekul ning avaldati ühises projekti raamatus.

Essee – Hanna-Loora Pankin (inglise keeles)

Essee – Kätlin Reinik (inglise keeles)

Fotosid Karamani koosolekust

4) Märts – mai 2012 – Kogusime projektis osalenud õpilaste muljeid projekti tööst ja projektikoosolekutest, saadud meenutustest koostasid Hanna-Loora Pankin ja Anette Seiton esitluse, mille aprill lõpul toimunud projektikoosolekul Budapestis ette kandsid. Õpilased vastasid taaskord 2010.a. septembri küsimustikule, lisaks uurisime ka, millist mõju projekt neile avaldas.

Esitlus

Fotosid Budapesti koosolekust